Europejska Fundacja Kultury i Ekologii oraz Giżyckie Centrum Kultury zapraszają na niezwykłe wydarzenie, które połączy poezję polskich twórców romantycznych z nastrojową muzyką flamenco i energetycznymi rockowymi balladami.

To jedyne takie wydarzenie w całej Polsce!

W tym unikatowym i pięknym widowisku – wpisującym się w obchody ustanowionego przez Sejm Roku Romantyzmu Polskiego – 12 maja 2022 (czwartek) o g. 19:00 na scenie sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury wystąpi jeden z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów teatralnych i filmowych – OLGIERD ŁUKASZEWICZ. Artysta – w sposób mistrzowski i nieprzewidywalny! – będzie recytował poezję polskich poetów romantycznych: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Zygmunta Krasińskiego i Cypriana Norwida. Recytacji towarzyszyć będzie nastrojowa i melodyjna muzyka w stylu flamenco & rock w wykonaniu WITKA ŁUKASZEWSKIEGO – wirtuoza gitary flamenco, pieśniarza i poety, autora m.in. muzyki i tekstów z ostatniej płyty Maryli Rodowicz (“Ach, świecie…” – Złota Płyta 2018).

Artyści wystąpią w składzie:
– Olgierd Łukaszewicz – recytacja
– Witek Łukaszewski – wokal, gitary: akustyczna, klasyczna, flamenco

Zapraszamy osoby w każdym wieku – dorosłych, uczniów i uczennice szkół, seniorów, a do tego zarówno wielbicieli poezji, jak i dobrej muzyki rozrywkowej!

Darmowe wejściówki do odbioru w kasie biletowej w siedzibie GCK (Giżycko ul. Konarskiego 8) od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00 oraz w weekendy (w godzinach pracy kina Nowa Fala), lub można je zarezerwować, pisząc na adres: zaneta.roch@gck.gizycko.pl. Ilość miejsc ograniczona!

Projekt współfinansowany ze środków budżetowych Miasta Giżycka.

Skip to content