Aktualności » Maraton Oscarowy - 3 marca

Zapraszamy na Maraton Oscarowy z rewelacyjnymi filmami nominowanymi do najbardziej prestiżowej nagrody filmowej na świecie. Pokaz odbędzie się w sobotę, 3 marca, o godz. 16:30.
W ramach maratonu zagramy dla Was przepięknie namalowany (dosłownie) dramat, który zachwycił świat - "Twój Vincent", więcej niż tylko komedię romantyczną, czyli film "I tak Cię kocham" oraz najnowsze dzieło reżysera "Labiryntu Fauna" - "Kształt wody"
Bilety na pokaz dostępne są w przedsprzedaży online TUTAJ oraz w kasie kina. Jeden bilet umożliwia wejście na wszystkie 3 filmy. 
Bilet normalny - 35 zł
Bilety ulgowy - 33 zł

"Twój Vincent" (95 min., dubbing)
Opis filmu: Nominowany do Oscara za najlepszy długometrażowy film animowany. 27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię - odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

"I tak Cię kocham" (119 min., napisy)
Opis filmu: Nominowany do Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny. Oparta na faktach historia związku urodzonego w Pakistanie komika i aktora komediowego Kumaila Nanjiani oraz Amerykanki Emily Gordon. Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia, mimo dzielących oboje różnic kulturowych. Przekroczenia granic strzec będą zdeterminowani rodzice ukochanej, na drodze szczęściu staną również oczekiwania rodziny Kumaila. A to dopiero początek wyzwań, jakim zakochani będą musieli stawić czoła. 

"Kształt wody" (119 min., napisy) 
Opis filmu: Wyróżniony 13 nominacjami do Oscara, 7 nominacjami do Złotych Globów, 12 nominacjami do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA) i Złotym Lwem na festiwalu w Wenecji 2017 najnowszy film wizjonerskiego reżysera Guillermo del Toro, twórcy nagrodzonego 3 Oscarami „Labiryntu fauna”. Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa (nominowana do Oscara Sally Hawkins) wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą (nagrodzona Oscarem Octavia Spencer), odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata. W pozostałych rolach: nominowany do Oscara Michael Shannon, nominowany do Oscara Richard Jenkins, Michael Stuhlbarg i Doug Jones.

Zapraszamy!

Powrót do listy aktualności