Aktualności » Retransmisja: "Kotka na gorącym blaszanym dachu"

27 lutego (wtorek) o godz. 18:00 do Kina Nowa Fala powraca National Theatre z Londynu.  
Mamy przyjemność zaprosić wszystkich wielbicieli teatru na retransmisję "Kotki na gorącym blaszanym dachu", czyli sztuce opartej na arcydziele XX-wiecznego dramatu mistrza Tennessee Williamsa.

Bilety na retransmisję dostępne są w kasie kina oraz na naszej stronie internetowej TUTAJ, przyjmujemy także rezerwacje telefoniczne.
Ceny biletów: normalny - 35 zł, ulgowy - 30 zł.

Informacje:
Kotka na gorącym blaszanym dachu
(Cat on a Hot Tin Roof)

Tennessee Williams
Dramat (1955)

Retransmisja przedstawienia z National Theatre w Londynie: 22 lutego 2018 | czwartek | 19:00
Spektakl z cyklu „National Theatre Live”

Po wielkim sukcesie inscenizacji „Tramwaju zwanego pożądaniem”, Benedict Andrews powraca z arcydziełem XX-wiecznego dramatu mistrza Tennessee Williamsa. W rolach głównych wystąpią Sienna Miller (znana z filmu „Snajper”), Jack O’Connell („Tulipanowa gorączka”) i Colm Meaney.
Parna noc na plantacji bawełny w Missisipi. Rodzina gromadzi się, by uczcić urodziny ojca, Dużego Taty. Małżeństwo jego syna, Bricka, przeżywa kryzys: manewry, sekrety, seksualne napięcie zwiastują bliski koniec. Upał jest nie do zniesienia – podobnie jak kłamstwa, które padają w trakcie spotkania. A gdy stawką jest przyszłość rodziny, która wersja prawdy okaże się tą najprawdziwszą? Rodzinna uroczystość naznaczona cieniem zbliżającej się tragedii, mimo wysiłów zmienia się w psychodramę.
„Kotka…” Tennessee Williamsa to przede wszystkim portret zakłamanej rodziny, której nic tak na prawdę nie spaja. Po mistrzowsku przeniósł ją na ekran w 1958 roku Richard Brooks, obsadzając w głównych rolach Paula Newmana i Elizabeth Taylor.

Spektakl dla widzów od 15 roku życia.
Czas trwania: ok. 3 godzin.
Język: angielski z polskimi napisami

Powrót do listy aktualności