Aktualności » Świąteczne nowości filmowe

Grudzień to ekscytujący czas świątecznych nowości filmowych dla całej rodziny i nie tylko. W naszym repertuarze właśnie pojawiły się: przepiękna animację Pierwsza gwiazdka, komedia twórców Asterix i Obelix: Misja Kleopatra - Mikołaj i spółka, tegoroczny zwycięzca Złotych Lwów w Gdyni - Cicha noc oraz przepiękna opowieść Mikołaj w każdym z nas, którą zagramy w ramach Kina Seniora 3 grudnia. 

Pierwsza gwiazdka (animowany | dubbing) - pełen humoru i wzruszających momentów film o małym, odważnym osiołku o imieniu Bo. Bo tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia...
Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody, oraz gołębia o wielkich aspiracjach. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Wkrótce staną się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.

Mikołaj i spółka (komedia, familijny / dubbing) - te święta miały być jak każde inne – wesołe, ciepłe i oczywiście pełne prezentów wysypujących się spod choinki. Nagle jednak okazało się, że może nie być ich wcale! Nikt nie chciałby znaleźć się w stroju Świętego Mikołaja, który tuż przed Wigilią dowiaduje się, że wszystkie jego elfy zachorowały i nie pomogą mu zapakować nawet połówki najmniejszego z prezentów. Najsłynniejszy brodacz świata musi czym prędzej wezwać zaprzęg najdzielniejszych reniferów, chwycić lejce i pomknąć magicznymi saniami na poszukiwanie lekarstwa, które uzdrowi jego pomocników… i uratuje tegoroczne Święta. Na swojej drodze spotyka zakręconą rodzinę, która pomoże Mikołajowi w jego szalonej misji. Gwiazdka tuż tuż – liczy się każda sekunda!

Cicha noc (dramat, komedia / film polski) - Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

Mikołaj w każdym z nas (familijny / dubbing) - seans w ramach Kina Seniora odbędzie się 3 grudnia, w niedzielę, o godz. 14:30. Tradycyjnie dostępne będą bilety seniora (60+) w cenie 12 zł do zakupu w kasie kina oraz przez naszą stronę internetową. Dodatkowo, możliwość zakupu biletów promocyjnych za 12 zł, będą miały także wszystkie wnuczęta, które przybędą na film ze swoimi dziadkami. 
Opis filmu: Nie musisz być dorosły ani bogaty aby dla swych bliskich stać się Mikołajem. A gdy odkryjesz piękno ciepłych, rodzinnych Świąt i podzielisz się tą radością z ważnymi dla Ciebie osobami, kto wie, może spotkasz Świętego Mikołaja we własnej osobie. To jest właśnie filmowa opowieść o takim spotkaniu... 

Więcej informacji o filmach, szczegółowy repertuar i bilety online dostępne w zakładkach Filmy oraz Repertuar
Do zobaczenia w grudniu :-)

Powrót do listy aktualności