Aktualności » Konkurs na projekt Klubu Filmowego

Zaplanuj działania swojego Klubu Filmowego i zrealizuj swoje plany!

Festiwal Filmowy Kino w Trampkach, który odbędzie się w Kinie Nowa Fala w dniach 3 - 5 listopada, ogłasza konkurs na projekt utworzenia Klubu Filmowego. Organizatorzy czekają na autorskie wizje młodych osób, uczniów w wieku 12-15 lat. Swoje propozycje zgłaszają grupy zorganizowane, np. klasy lub uczestnicy szkolnych kół zainteresowań, mający swojego wyznaczonego, dorosłego opiekuna. Mogą to być kluby działające w szkole, w lokalnym domu kultury albo miejscu spotkań dla młodych ludzi, wszędzie tam gdzie możliwe są dobre jakościowo projekcje filmowe. Oprócz nazwy, miejsca, celów, idei, reguł, uczestnicy muszą wymyślić przede wszystkim wizję repertuaru i propozycje działań swojego klubu na 2 semestry/1 rok szkolny.

Gotowe projekty można wysyłać od 4 października do 12 listopada 2017 roku. Nagrody zostaną przyznane 3 najlepiej przygotowanym, najbardziej pomysłowym i twórczym projektom: 3 nagrody rzeczowe w postaci sprzętu multimedialnego za najlepsze koncepcje klubu filmowego oraz patronat Kina w Trampkach. Festiwal pomoże nagrodzonym zrealizować ich filmowe plany.

Klub Filmowy to miejsce, które jednoczy zainteresowanych filmem. Miejsce na filmy, które opowiadają o tym, co ważne, o młodych ludziach, ich życiu i doświadczeniach. Klub pomaga badać, działać i poznawać, dobrze się bawić. Rozwijać pasje i pozytywnie zmieniać otaczający nas świat. Dzięki energii młodych ludzi może powstać inspirująca przestrzeń, w której warto być, i która jednoczy lokalną społeczność. Konkurs zachęca młodych do podejmowania samodzielnych, przynoszących satysfakcję działań.

W ten sposób organizatorzy chcą poznać Wasz sposób patrzenia na kino i razem z Wami tworzyć przestrzeń do dyskusji na temat filmów, które Was poruszają, bawią i rozwijają. Czekają na niestandardowe pomysły, które dotykają interesujących Was problemów i tematów.

Kryteria oceny projektów:

- Oryginalność pomysłu oraz samodzielnie opracowanej formuły klubu.
- Atrakcyjny i przemyślany, różnorodny charakter programu.
- Spójne i jasne uzasadnienie koncepcji programu: planowanych pokazów i działań w ramach klubu
- Zaplanowanie łącznie od 4 do 6 pokazów filmowych połączonych ze spotkaniem (Wymagana liczba wydarzeń w trakcie objętego projektem roku/dwóch semestrów).

Więcej o konkursie na: www.kinowtrampkach.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie oraz w festiwalu Kino w Tramkach już w najbliższy weekend w Giżycku.  

Powrót do listy aktualności