Aktualności » Kino w Trampkach

Kino w Trampkach zaprasza na spotkania z kinem dla młodego widza w Giżycku. Chcemy by wszyscy mogli zobaczyć tytuły, którymi zachwyciła się publiczność podczas ostatniej edycji festiwalu w Warszawie. Zachęcamy tym samym do dyskusji i odkrywania nowych emocji i wrażliwości.

Projekcje odbędą się 3, 4 i 5 listopada 2017 i będą skierowane do uczniów, nauczycieli, dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów i rodziców. Projekcjom będą towarzyszyć spotkania z gośćmi z kinotrampkowego uniwersum i z lokalnymi superbohaterami.
 

HARMONOGRAM

Piątek, 3 listopada, godz. 9:30:

Zestaw krótkich metraży „Życiowe lekcje” - rekomendowany dla wieku 9+

Chór, reż. K. Deák, Węgry 2015

Wyróżnienie Dziecięcego Jury na Festiwalu Kino w Trampkach 2016, nagrodzony Oscarem 2017

Opis: Zsofi nie będzie łatwo dostosować się do zasad w nowej szkole. Zapisuje się do słynnego szkolnego chóru. Mija chwila zanim orientuje się, że dyrygentka, która prowadzi chór, nie jest tą, za którą się podaje.

Optimista, reż. K. Pluta, Polska 2012

Opis: 8-letni Mateusz rozpoczyna kurs żeglarski w szkółce dla najmłodszych. Wychodząc w morze na jednoosobowej łódeczce sam obsługuje żagiel i ster, sam walczy z nieokiełznanymi falami Bałtyku, a przede wszystkim – z własnym strachem. Nauka żeglarstwa to twarda szkoła charakterów. Czy Mateuszowi uda się pokonać swoje słabości i zdać swój pierwszy życiowy egzamin?

Godz. 11:30:

Mecz o wszystko, reż. J. Shapiro, USA 2015 (Nagroda Publiczności Kina w Trampkach 2015); rekomendowany dla wieku: 9+

Opis: Grupa ugandyjskich chłopców, 11- i 12-latków, na przekór przeciwnościom losu chce zostać pierwszą w historii afrykańską drużyną, która weźmie udział w Mistrzostwach Świata Małej Ligi Baseballowej. Przez ponad trzy lata Jay Shapiro towarzyszył drużynie baseballowej z Kampali w Ugandzie.

Godz. 15:00:

Mały gangster, reż. A. Toonen, Holandia 2015 (Nagroda Publiczności Kina w Trampkach 2016), rekomendowany dla wieku: 10-14 lat

Opis: Jak zyskać szacunek kolegów i uwielbienie dziewczyn? Co zrobić, żeby przestać być szkolną ofiarą? Rik wpada na genialny pomysł: postanawia uczynić swego ojca – nadzwyczaj uprzejmego i łagodnego, a w dodatku szalenie naiwnego entuzjastę gry w szachy – bezwzględnym szefem mafii. Gdy przeprowadzają się do innego miasteczka, Rikkie konsekwentnie buduje nowy wizerunek rodziny. Sytuacja się komplikuje, gdy wieść o konkurencji dociera do lokalnej gangsterskiej familii i gdy jak bumerang wraca nierozwiązana sprawa z dawnym prześladowcą.

Sobota, 4 listopada, godz. 14:00:

Kauwboy: chłopiec i kawka, reż. B. Koole, Holandia 2012, rekomendowany dla wieku: 11+

Opis: Jojo, żywiołowy 10-latek, którego życie rodzinne nie jest usłane różami, znajduje pociechę w małym, porzuconym ptaszku. Wyjątkowa przyjaźń, jaka tworzy się między nim a ptakiem, daje mu siłę, by burzyć mury.

Niedziela, 5 listopada, godz. 14:00:

Tęcza, reż. N. kukunoor, Indie 2015 (FILM-WĘDROWIEC, Główna Nagroda Dziecięcego Jury 3. edycji Kina w Trampkach w 2015), rekomendowany dla wieku 6+

Opis: Pari ma 10 lat i młodszego brata Chotu, który nie widzi. Obiecała mu, że odzyska wzrok jeszcze przed 9 urodzinami. Urodziny już niedługo. Pari wie, że tylko Shah Rukh Khan może jej pomóc dotrzymać obietnicy. Tylko jak mała dziewczynka z radżasthańskiej wsi ma spotkać wielką sławę Bollywoodu?

Projekt „Festiwal Kino w Trampkach” jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu KULTURA-INTERWENCJE.

Ceny biletów:
Normalny 17 PLN
Ulgowy: 15 PLN
Grupowy (w tym rodzinny): 14 PLN

Dla dużych grup przewidujemy zniżki.

 

Rezerwacje biletów dostępne telefonicznie pod numerem telefonu: (22) 357 78 00.

Przyjmowane są w dni od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy i tzw. długich weekendów) w godzinach 10:00 – 15:00. Zachęcamy do zakupu biletów przez Internet.

Przedsprzedaż biletów oraz wszelkie informacje dostępne są na www.Kino.Gizycko.pl i www.kinowtrampkach.pl

Powrót do listy aktualności