Aktualności » Zaplanuj sierpień z najpiękniejszym kinem pod gwiazdami dzięki Provident i AXA!

Tysiące widzów i rosnący apetyt na kolejne atrakcje – tak można podsumować pierwszy miesiąc najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego Kino Letnie Sopot-Zakopane. Po wypełnionym po brzegi filmami lipcu, czeka nas równie intensywny sierpień pełen festiwalowych wrażeń. Z widzami spotkają się aktorzy Borys Szyc i Przemysław Bluszcz. Pojawi się też nasz człowiek z Hollywood, czyli Rafał Zawierucha! Na bezpłatne seanse zapraszają: Provident i AXA.

Za nami półmetek najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce. Do grona laureatów Diamentowego Klapsa Filmowego dołączył w tym roku Cezary Pazura, aktor obecny na polskich ekranach od ponad 30 lat! Odbierając nagrodę, zaznaczył, że sam z przyjemnością pojawi się jako widz, bo repertuar festiwalu sprawia, że człowiek chciałby się rozdwoić. Killerów było dwóch, stąd wiemy, że mu się uda.

Dołącz do festiwalu Kino Letnie Sopot-Zakopane, zapraszają Provident i AXA

Codziennie na sopockim molo i Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem, dzięki Provident i AXA, widzowie cieszą się bezpłatnymi seansami i tak będzie aż do 31 sierpnia. Na wielkim ekranie czekają poniedziałkowe „Historie prawdziwe”, „Familijne Wtorki” i środy „Made in Poland”. W „Festiwalowe czwartki” w centrum zainteresowania pojawiają się filmy docenione na najważniejszych międzynarodowych festiwalach. „Piątki ze Storytel” prezentują najciekawsze adaptacje filmowe, a weekendy ozdabiają oscarowe soboty i wyjątkowe „Kobiece niedziele z Providentem”. Festiwalowa publiczność ogląda filmy również w Giżycku, w którym Kino Letnie cumuje w każdy wakacyjny wtorek i środę.

Mam plan na filmowe wakacje

Festiwal Kino Letnie od lat stawia na najciekawsze produkcje. Każdy film był kiedyś planem, dlatego podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną fotosy z jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów roku. Organizatorzy Festiwalu razem z Provident i AXA zapraszają  widzów na plan filmu „Piłsudski”. 2 sierpnia na sopockim molo wystawę otworzy sam Borys Szyc, odtwórca roli Marszałka Piłsudskiego. Wystawę będzie można oglądać nad morzem do 14 sierpnia, potem wyjątkowe zdjęcia pojadą w góry, gdzie staną na Kulturalnym Placu Niepodległości. Podświetlana wieczorami wystawa będzie dostępna dla widzów bezpłatnie o każdej porze do końca sierpnia. 

Storytel na festiwalu Kino Letnie Sopot - Zakopane

W tym roku świat kina spotyka się ze światem książek. Dzięki Storytel, platformie z audiobookami i podcastami, organizatorzy zabierają wszystkich w niezapomnianą podróż do krainy wyobraźni. W czasie, kiedy publiczność w Sopocie i Zakopanem ogląda najgłośniejsze adaptacje filmowe znanych dzieł literackich, żeglarze w Giżycku na festiwalowej częstotliwości 90,1 MHz mogą słuchać tych powieści w formie audiobooków. Wśród naszych propozycji znalazły się takie tytuły jak: „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”, „Sherlock Holmes”, „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” oraz niespodzianka dla dzieci, „Basia” autorstwa Zofii Staneckiej czytana przez Marię Seweryn, która gościła na festiwalu pod koniec lipca. Mali festiwalowicze  we wszystkie weekendy sierpnia  zapraszani są do specjalnej dziecięcej strefy Storytel. W Sopocie znaleźć ją można w festiwalowej kawiarni Koło Molo, a w Zakopanem na Kulturalnym Placu Niepodległości. Czekają tam ogromne kolorowanki, które po festiwalu będą służyć jako ochrona przed zimnem w schroniskach dla zwierząt.

Spotkajmy się na festiwalu

Magię kina tworzy połączenie energii widzów i twórców, dlatego tak ważne są spotkania z gwiazdami. Organizatorzy zapraszają na rozmowę z Przemysławem Bluszczem, aktorem, którego świetne interpretacje powieści autorstwa Raymonda Chandlera możecie posłuchać na platformie Storytel. Artysta pojawi się w Zakopanem 9 sierpnia, z publicznością podzieli się swoją miłością do detektywa Marlowe i kryminału noir. Spotkanie z aktorem o godzinie 20:00 na Kulturalnym Placu Niepodległości poprowadzi Weronika Wawrzkowicz. Po spotkaniu zapraszamy na projekcję "Wielkiego snu", filmowej ekranizacji jednej z najgłośniejszych powieści Chandlera, z Humphreyem Bogartem w roli głównej.

Pewnego razu... w Giżycku

Provident i AXA zapraszają na wyjątkowe spotkanie z Rafałem Zawieruchą, aktorem, który udowodnił, że marzenia są po to, by je spełniać. 17 sierpnia tuż po projekcji filmu Quentina Tarantino „Pewnego razu... w Hollywood” w naszym centrum festiwalowym - Kinie Nowa Fala odbędzie się otwarte dla publiczności spotkanie z gwiazdą. Zawierucha wcielił się w tym filmie w postać Romana Polańskiego, który w Giżycku nakręcił pierwszy polski film nominowany do Oscara, kultowy „Nóż w wodzie”. Nie może Was tam zabraknąć!

Zaplanuj rejs z „Rejsem”

Festiwal Kino Letnie Sopot - Zakopane to filmowe morze, góry i… Mazury. W Giżycku odbędzie się wyjątkowy Rejs z „Rejsem” statkiem Żeglugi Mazurskiej, podczas którego poczujecie się jak bohaterowie kultowego filmu w reżyserii Marka Piwowskiego! Rejs z „Rejsem” to dwie godziny na mazurskich jeziorach w towarzystwie niezapomnianego duetu Zbigniewa Maklakiewicza i Jana Himilsbacha. A wszystko to na pokładzie statku „Bełdany”. Wypłynięcie z portu pasażerskiego w Giżycku 3 i 10 sierpnia o godz. 21.00. Bilety do nabycia w kasie Żeglugi Mazurskiej w Giżycku oraz na stronie: https://bilety.zeglugamazurska.com.pl/

Przeżyjcie razem z nami gorące, filmowe lato!

Na festiwal zapraszają: Provident i AXA

 

Powrót do listy aktualności