Filmy

Rodzina Addamsów

Grupa wiekowa:
b.o.
Rodzina Addamsów, po przeprowadzce do New Jersey, musi stawić czoło wyzwaniom XXI wieku. A także wścibskiej, sprytnej i chciwej prezenterce telewizyjnej Margaux Needler. W dodatku Addamsowie szykują się do wielkiej rodzinnej uroczystości…

Legiony

Kategoria:
dramat historyczny
Grupa wiekowa:
12
Czas trwania:
140 minut
„Legiony” to uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach.

Pokot

Kategoria:
dramat, kryminał
Grupa wiekowa:
15
Czas trwania:
128 minut
Główną bohaterką nowego filmu Agnieszki Holland jest mieszkająca w Sudetach, emerytowana inżynierka Janina Duszejko. Astrolożka z zamiłowania i wegetarianka. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo.

Aida - Retransmisja z Metropolitan Opera

Grupa wiekowa:
b.o.
Czas trwania:
175 minut
Spektakl transmitowany po raz trzeci. Monumentalna opera Giuseppe Verdiego opowiadająca tragiczną historię miłości z czasów faraonów nie mogła liczyć na piękniejszą oprawę niż ta przygotowana w Met przez Sonję Frisell. Zgodnie z XIX-wieczną tradycją spektakl dosłownie ocieka złotem i skrzy się kolorami bogatych dekoracji.

Gdzie jesteś, Bernadette?

Kategoria:
dramat, komedia
Grupa wiekowa:
15
Czas trwania:
104 minut
Bernadette Fox (Blanchett) ma kochającego, choć zapracowanego męża (Billy Crudup) oraz wspaniałą córkę, piętnastoletnią Bee (Emma Nelson), dla której jest najlepszą przyjaciółką. Uważana w kręgach designu za genialną rewolucjonistkę w dziedzinie architektury, Bernadette jest kobietą ekscentryczną, nieunikającą konfliktów z otoczeniem.

Ad Astra

Kategoria:
dramat, sci-fi
Grupa wiekowa:
13
Czas trwania:
124 minut
Astronauta Roy McBride (Brad Pitt) wyrusza na wyprawę poza granice Układu Słonecznego, aby odnaleźć swego zaginionego ojca i odkryć tajemnicę, która zagraża przetrwaniu naszej planety. W czasie swej podróży odkryje sekrety, które postawią pod znakiem zapytania sens ludzkiej egzystencji i nasze miejsce we wszechświecie.

Maraton Horrorów

W ramach tegorocznego "Maratonu Horrorów" trzy zapierające dech w piersi tytuły

Boże Ciało

Kategoria:
dramat
Grupa wiekowa:
12
Czas trwania:
116 minut
Boże Ciało to historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem.

Angry Birds 2 Film

Kategoria:
animacja, familijny
Grupa wiekowa:
b.o.
Czas trwania:
97 minut
Skomplikowana relacja nielotów Angry Birds oraz sprytnych Zielonych Świnek przenosi się na wyższy poziom.

Ból i blask

Kategoria:
dramat
Grupa wiekowa:
12
Czas trwania:
113 minut
Salvador Mallo, kultowy hiszpański reżyser filmowy, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności, przeżywa na nowo najważniejsze momenty swojego życia.

Joker

Kategoria:
akcja, dramat
Grupa wiekowa:
18
Czas trwania:
122 minut
Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera po raz pierwszy na wielkim ekranie. Przedstawiony przez Phillipsa obraz kultowego czarnego charakteru, Arthura Flecka (Phoenix), człowieka zepchniętego na margines, to nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.

Mowa ptaków

Grupa wiekowa:
16
Czas trwania:
138 minut
Tytułowa Mowa ptaków jest językiem, jakim posługują się wykluczeni z agresywnej, hałaśliwej większości: dręczony przez dzieci nauczyciel historii, wyrzucony z pracy polonista, trędowaty kompozytor, dziewczyna sprzątająca w domu bankiera, szpotawa kwiaciarka i zafascynowana kinem uczennica. Zepchnięci na out przez reprodukujący bezmyślność system, przez skandujące „Nie-na-wi-dzę! Nie-na-wi-dzę!” stadionowe bandy nazioli; na swoją obronę mają tylko ironię, kwiaty i cytaty z klasyków

Polityka

Kategoria:
dramat
Grupa wiekowa:
15
Czas trwania:
135 minut
W „Pitbullu” Patryk Vega zajął się policją, w „Botoksie” wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski?

Ikar. Legenda Mietka Kosza

Grupa wiekowa:
12
Czas trwania:
120 minut
„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu.

(Nie)znajomi

Kategoria:
komedia obyczajowa
Grupa wiekowa:
12
Czas trwania:
103 minut
Pomysł jednego z biesiadujących na zabawną z początku grę polegającą na odczytywaniu wiadomości z telefonu na głos przy wszystkich, zmieni sielankową i przyjacielską atmosferę w dramatyczną historię o współczesnej dulszczyźnie i pozorach. Kolacja przestanie być najważniejsza, a każdy kęs zacznie przechodzić przez gardło coraz trudniej.

Aktualności

"Boże Ciało" w Kinie Nowa Fala

Już od 11 października, w Kinie Nowa Fala najnowsze dzieło Jana Komasy - "Boże Ciało". Historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie

"Polityka" w Kinie Nowa Fala

Już od najbliższego piątku, w Kinie Nowa Fala najgłośniejszy film tego roku. W „Pitbullu” Patryk Vega zajął się policją, w „Botoksie” wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w

więcej aktualności