Filmy

POKAZ SPECJALNY

Kotka na gorącym blaszanym dachu - RETRANSMISJA

Zobacz zwiastun
Kategoria
dramat, romans
Grupa wiekowa
15
Czas trwania
180 minut
Reżyser
Benedict Andrews
Obsada
Sienna Miller
Jack O’Connell
Colm Meaney

Najbliższe seanse

2018-02-27
18:00
2D napisy

Opis filmu

Tennessee Williams (1911– 1983)
Cat on a Hot Tin Roof
Kotka na gorącym blaszanym dachu

Dramat (1955)

Retransmisja przedstawienia z National Theatre w Londynie: 22 lutego 2018 | czwartek | 19:00
Spektakl z cyklu „National Theatre Live”

Po wielkim sukcesie inscenizacji „Tramwaju zwanego pożądaniem”, Benedict Andrews powraca z arcydziełem XX-wiecznego dramatu mistrza Tennessee Williamsa. W rolach głównych wystąpią Sienna Miller (znana z filmu „Snajper”), Jack O’Connell („Tulipanowa gorączka”) i Colm Meaney.
Parna noc na plantacji bawełny w Missisipi. Rodzina gromadzi się, by uczcić urodziny ojca, Dużego Taty. Małżeństwo jego syna, Bricka, przeżywa kryzys: manewry, sekrety, seksualne napięcie zwiastują bliski koniec. Upał jest nie do zniesienia – podobnie jak kłamstwa, które padają w trakcie spotkania. A gdy stawką jest przyszłość rodziny, która wersja prawdy okaże się tą najprawdziwszą? Rodzinna uroczystość naznaczona cieniem zbliżającej się tragedii, mimo wysiłów zmienia się w psychodramę.
„Kotka…” Tennessee Williamsa to przede wszystkim portret zakłamanej rodziny, której nic tak na prawdę nie spaja. Po mistrzowsku przeniósł ją na ekran w 1958 roku Richard Brooks, obsadzając w głównych rolach Paula Newmana i Elizabeth Taylor.

Spektakl dla widzów od 15 roku życia.
Czas trwania ok. 3 godzin.

Bilet normalny - 35 zł
Bilet ulgowy - 30 zł