Filmy

POKAZ SPECJALNY

Piotruś Pan - RETRANSMISJA

Zobacz zwiastun
Kategoria
familijny
Czas trwania
180 minut
Reżyser
Sally Cookson
Produkcja
Wielka Brytania

Najbliższe seanse

Wkrótce

Opis filmu

30 stycznia (wtorek) do Kina Nowa Fala zawita teatr prosto z Nowego Jorku i Londynu. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów teatru na retransmisje spektakli: Piotruś Pan z The National Theatre w Londynie (godz. 14:00) oraz Carmen z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku (godz. 18:00).

Piotruś Pan 
(J.M. Barrie)

Reransmisja przedstawienia z National Theater w Londynie: 10 czerwca 2017 
Spektakl z cyklu National Theatre Live

Przedstawienie w języku angielskim z lektorem w języku polskim. | Przedstawienie trwa około 3 godzin (w tym 1 przerwa).

Opis: Wszystkie dzieci, z wyjątkiem jednego, dorastają …
Gdy Piotruś Pan, przywódca Zgubionych Chłopców, traci swój cień, mądra i dzielna Wendy pomaga mu ponownie się z nim połączyć. W podziękowaniu za tę przysługę zostaje zaproszona do Nibylandii, gdzie wróżka Dzwoneczek, indiańska księżniczka Tygrysia Lilia i mściwa piratka Kapitan Hak już czekają i zapraszają do przeżywania barwnych przygód. Feeria magii, muzyki i wyobraźni dla małych i dużych. Każde dziecko będzie zachwycone, w każdym dorosłym obudzi się dziecko.
Spektakl powstał na podstawie sztuki powieściopisarza i dramaturga Sir Jamesa Matthew Barrie’go. Ten szkocki baronet w 1904 roku wystawił sztukę „Peter Pan” („Piotruś Pan, czyli o chłopcu, który nie chciał dorosnąć”), a w 1911 na jej kanwie napisał powieść pod tytułem „Peter Pan and Wendy”, w Polsce znana jako „Przygody Piotrusia Pana”. Spektakl powstał w koprodukcji National Theatre i Bristol Old Vic. Wyreżyserowała go Sally Cookson, której inscenizację „Jane Eyre” oglądaliśmy w cyklu National Theatre Live.

Bilet normalny - 30 zł
Bilet ulgowy - 25 zł